PROGRAM |
den 29.august 2018 på Ballerup Stadion |
Arrangør: Ballerup Atletik Klub |
PIGER 8-9 ÅR - 40 METER | TIRS KL. 17.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 48 | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | |||
2 | 75 | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | |||
3 | 36 | Liva Johansson -2009 | BAC | |||
4 | 106 | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | |||
5 | 135 | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | |||
6 | 35 | Liv Dolmer Nielsen -2009 | BAC | |||
7 | 95 | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | |||
8 | 131 | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | |||
9 | 117 | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | |||
10 | 116 | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | |||
11 | 32 | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC | |||
12 | 6 | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | |||
13 | 24 | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | |||
14 | 100 | Cornelia Klinggaard -2010 | FIF | |||
15 | 118 | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | |||
16 | 60 | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK | |||
17 | 140 | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF |
PIGER 8-9 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.35 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 119 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | |||
2 | 117 | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | |||
3 | 140 | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF | |||
4 | 36 | Liva Johansson -2009 | BAC | |||
5 | 6 | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | |||
6 | 29 | Hannah Damborg -2009 | BAC | |||
7 | 7 | 1.37.61 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | ||
8 | 135 | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | |||
9 | 24 | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | |||
10 | 123 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF |
PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 18.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 100 | Cornelia Klinggaard -2010 | FIF | |||
2 | 131 | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | |||
3 | 117 | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | |||
4 | 119 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | |||
5 | 135 | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | |||
6 | 123 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF | |||
7 | 7 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | |||
8 | 140 | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF | |||
9 | 6 | 2.93 | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | ||
10 | 60 | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK | |||
11 | 36 | 2.92 | Liva Johansson -2009 | BAC | ||
12 | 116 | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | |||
13 | 118 | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | |||
14 | 106 | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | |||
15 | 95 | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | |||
16 | 75 | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | |||
17 | 29 | Hannah Damborg -2009 | BAC | |||
18 | 48 | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | |||
19 | 24 | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | |||
20 | 32 | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC | |||
21 | 35 | Liv Dolmer Nielsen -2009 | BAC |
PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST | TIRS KL. 17.30 |
( 145 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 119 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | |||
2 | 75 | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | |||
3 | 131 | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | |||
4 | 48 | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | |||
5 | 7 | 11.51 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | ||
6 | 29 | Hannah Damborg -2009 | BAC | |||
7 | 118 | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | |||
8 | 106 | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | |||
9 | 60 | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK | |||
10 | 116 | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | |||
11 | 123 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF | |||
12 | 95 | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | |||
13 | 32 | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC |
PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET | TIRS KL. 19.40 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | BAC P9 - 2 | |||||
2 | BAC P9 - 1 |
PIGER 10-11 ÅR - 60 METER | TIRS KL. 17.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 64 | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | |||
2 | 94 | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | |||
3 | 74 | Dina Ramadani -2007 | BAK | |||
4 | 87 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | |||
5 | 78 | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | |||
6 | 115 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | |||
7 | 27 | 8.67 | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | ||
8 | 90 | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | |||
9 | 133 | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | |||
10 | 110 | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF | |||
11 | 72 | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK |
PIGER 10-11 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.55 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 82 | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | |||
2 | 78 | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | |||
3 | 94 | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | |||
4 | 63 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | |||
5 | 72 | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK | |||
6 | 8 | 1.30.97 | Anna Johansson -2007 | BAC | ||
7 | 87 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | |||
8 | 91 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | |||
9 | 92 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | |||
10 | 51 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC |
PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 19.05 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 64 | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | |||
2 | 90 | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | |||
3 | 63 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | |||
4 | 8 | 3.30 | Anna Johansson -2007 | BAC | ||
5 | 27 | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | |||
6 | 115 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | |||
7 | 82 | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | |||
8 | 28 | Gaia Kongsvang -2007 | BAC | |||
9 | 92 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | |||
10 | 91 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | |||
11 | 74 | Dina Ramadani -2007 | BAK | |||
12 | 72 | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK | |||
13 | 51 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC | |||
14 | 94 | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | |||
15 | 133 | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | |||
16 | 107 | Filippa Klinggaard -2007 | FIF | |||
17 | 78 | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | |||
18 | 87 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | |||
19 | 110 | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF |
PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD | TIRS KL. 17.45 |
( 2.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 74 | Dina Ramadani -2007 | BAK | |||
2 | 90 | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | |||
3 | 27 | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | |||
4 | 91 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | |||
5 | 64 | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | |||
6 | 63 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | |||
7 | 8 | 4.20 | Anna Johansson -2007 | BAC | ||
8 | 133 | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | |||
9 | 28 | Gaia Kongsvang -2007 | BAC | |||
10 | 110 | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF | |||
11 | 115 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | |||
12 | 92 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | |||
13 | 82 | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | |||
14 | 51 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC |
PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET | TIRS KL. 19.55 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | BAC P11 - 1 | |||||
2 | Ballerup AK |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER | TIRS KL. 18.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 5 | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | |||
2 | 21 | Bodil Aaris -2005 | BAC | |||
3 | 37 | Louise Valdal -2005 | BAC | |||
4 | 65 | Annika Olesen -2005 | BAK | |||
5 | 109 | Freja Egense -2005 | FIF | |||
6 | 88 | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK | |||
7 | 101 | Ella Aurora Magelund Rasm -2005 | FIF | |||
8 | 146 | Vilma Bahne Jessen -2005 | FIF | |||
9 | 132 | Nynne Gaarde Høgsbro -2006 | FIF | |||
10 | 102 | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | |||
11 | 121 | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | |||
12 | 52 | Sophia Bosack -2006 | BAC | |||
13 | 93 | Amalie Funch-Bjørnstrup -2006 | FIF | |||
14 | 50 | 11.10 | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | ||
15 | 112 | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | |||
16 | 23 | Emilie Sundbo -2005 | BAC | |||
17 | 128 | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF | |||
18 | 129 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | |||
19 | 1 | 12.57 | Ajda Podobnikar -2005 | BAC | ||
20 | 56 | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | |||
21 | 114 | Ingrid Sander Clausen -2006 | FIF | |||
22 | 81 | Lærke Elgaard -2005 | BAK | |||
23 | 120 | Katrine Amtoft -2005 | FIF | |||
24 | 111 | Greta Keisala -2006 | FIF | |||
25 | 76 | Fillipa Roug -2005 | BAK | |||
26 | 80 | Kirsa Wirth -2006 | BAK | |||
27 | 66 | DNS | Ashley Gnanogoh -2005 | BAK |
PIGER 12-13 ÅR - 600 METER | TIRS KL. 19.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | Bodil Aaris -2005 | BAC | |||
2 | 26 | Frederikke Rosby Adser -2005 | BAC | |||
3 | 65 | Annika Olesen -2005 | BAK | |||
4 | 111 | Greta Keisala -2006 | FIF | |||
5 | 23 | Emilie Sundbo -2005 | BAC | |||
6 | 121 | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | |||
7 | 37 | Louise Valdal -2005 | BAC | |||
8 | 52 | Sophia Bosack -2006 | BAC | |||
9 | 30 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | |||
10 | 56 | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | |||
11 | 112 | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | |||
12 | 81 | Lærke Elgaard -2005 | BAK | |||
13 | 34 | Laura Halberg Nome -2006 | BAC | |||
14 | 50 | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | |||
15 | 113 | Ida Strandos -2006 | FIF | |||
16 | 80 | Kirsa Wirth -2006 | BAK | |||
17 | 1 | 1.56.75 | Ajda Podobnikar -2005 | BAC | ||
18 | 76 | Fillipa Roug -2005 | BAK | |||
19 | 108 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | |||
20 | 128 | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | TIRS KL. 17.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 129 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | |||
2 | 113 | Ida Strandos -2006 | FIF | |||
3 | 50 | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | |||
4 | 112 | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | |||
5 | 30 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | |||
6 | 102 | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | |||
7 | 114 | Ingrid Sander Clausen -2006 | FIF | |||
8 | 41 | 1.33 | Martine Rørbøl Markussen -2005 | BAC | ||
9 | 108 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | |||
10 | 88 | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK | |||
11 | 128 | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF | |||
12 | 5 | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | |||
13 | 66 | DNS | Ashley Gnanogoh -2005 | BAK |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | TIRS KL. 18.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | Bodil Aaris -2005 | BAC | |||
2 | 41 | 25.40 | Martine Rørbøl Markussen -2005 | BAC | ||
3 | 34 | Laura Halberg Nome -2006 | BAC | |||
4 | 101 | Ella Aurora Magelund Rasm -2005 | FIF | |||
5 | 121 | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | |||
6 | 109 | Freja Egense -2005 | FIF | |||
7 | 81 | Lærke Elgaard -2005 | BAK | |||
8 | 76 | Fillipa Roug -2005 | BAK | |||
9 | 65 | Annika Olesen -2005 | BAK | |||
10 | 129 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | |||
11 | 80 | Kirsa Wirth -2006 | BAK | |||
12 | 93 | Amalie Funch-Bjørnstrup -2006 | FIF | |||
13 | 56 | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | |||
14 | 52 | 12.52 | Sophia Bosack -2006 | BAC | ||
15 | 88 | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK | |||
16 | 102 | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | |||
17 | 108 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | |||
18 | 37 | Louise Valdal -2005 | BAC | |||
19 | 30 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | |||
20 | 146 | Vilma Bahne Jessen -2005 | FIF | |||
21 | 111 | Greta Keisala -2006 | FIF | |||
22 | 5 | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | |||
23 | 26 | Frederikke Rosby Adser -2005 | BAC | |||
24 | 66 | DNS | Ashley Gnanogoh -2005 | BAK |
PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | TIRS KL. 20.05 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | Ballerup AK | |||||
2 | Andreas Henriksen | |||||
3 | BAC P13 - 1 |
DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER | TIRS KL. 17.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 141 | Vilhelm Helk -2010 | FIF | |||
2 | 3 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | |||
3 | 145 | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | |||
4 | 59 | 9.00 | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | ||
5 | 98 | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF | |||
6 | 147 | William Sejr Nissen -2009 | FIF | |||
7 | 89 | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | |||
8 | 39 | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | |||
9 | 144 | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | |||
10 | 130 | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | |||
11 | 138 | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | |||
12 | 134 | Samuel K.H. Larsen -2010 | FIF | |||
13 | 42 | Milo Boye -2011 | BAC | |||
14 | 46 | Philip Jespersen -2011 | BAC | |||
15 | 47 | 8.88 | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | ||
16 | 77 | Frederik Broksche -2010 | BAK | |||
17 | 25 | Erik Kragh Winther -2012 | BAC | |||
18 | 127 | Magnus Lithen Frost Rasmu -2009 | FIF | |||
19 | 20 | Bertram Nøddekær -2011 | BAC |
DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.45 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 89 | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | |||
2 | 96 | Carl Carstens -2010 | FIF | |||
3 | 2 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | |||
4 | 138 | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | |||
5 | 42 | Milo Boye -2011 | BAC | |||
6 | 3 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | |||
7 | 39 | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | |||
8 | 122 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF | |||
9 | 141 | Vilhelm Helk -2010 | FIF | |||
10 | 144 | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | |||
11 | 77 | Frederik Broksche -2010 | BAK | |||
12 | 47 | 1.51.82 | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | ||
13 | 20 | Bertram Nøddekær -2011 | BAC |
DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 18.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 39 | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | |||
2 | 98 | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF | |||
3 | 3 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | |||
4 | 89 | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | |||
5 | 134 | Samuel K.H. Larsen -2010 | FIF | |||
6 | 42 | Milo Boye -2011 | BAC | |||
7 | 2 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | |||
8 | 130 | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | |||
9 | 122 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF | |||
10 | 138 | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | |||
11 | 96 | Carl Carstens -2010 | FIF | |||
12 | 59 | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | |||
13 | 20 | Bertram Nøddekær -2011 | BAC | |||
14 | 46 | Philip Jespersen -2011 | BAC | |||
15 | 147 | William Sejr Nissen -2009 | FIF | |||
16 | 144 | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | |||
17 | 145 | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | |||
18 | 25 | Erik Kragh Winther -2012 | BAC |
DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST | TIRS KL. 17.30 |
( 145 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 3 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | |||
2 | 2 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | |||
3 | 147 | William Sejr Nissen -2009 | FIF | |||
4 | 127 | Magnus Lithen Frost Rasmu -2009 | FIF | |||
5 | 145 | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | |||
6 | 77 | Frederik Broksche -2010 | BAK | |||
7 | 98 | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF | |||
8 | 46 | Philip Jespersen -2011 | BAC | |||
9 | 122 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF | |||
10 | 134 | Samuel K.H. Larsen -2010 | FIF | |||
11 | 59 | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | |||
12 | 47 | 13.08 | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | ||
13 | 130 | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | |||
14 | 25 | Erik Kragh Winther -2012 | BAC | |||
15 | 96 | Carl Carstens -2010 | FIF | |||
16 | 141 | Vilhelm Helk -2010 | FIF |
DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET | TIRS KL. 19.40 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | BAC D9 - 1 | |||||
2 | Ballerup AK | |||||
3 | BAC D9 - 2 |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER | TIRS KL. 17.45 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 38 | Magnus Dons -2008 | BAC | |||
2 | 61 | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | |||
3 | 86 | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | |||
4 | 62 | Andreas Henriksen -2008 | BAK | |||
5 | 104 | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF | |||
6 | 85 | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | |||
7 | 9 | 9.72 | Anton Kyst -2008 | BAC | ||
8 | 43 | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | |||
9 | 124 | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF | |||
10 | 125 | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | |||
11 | 103 | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | |||
12 | 54 | Thor Knudsen -2007 | BAC | |||
13 | 58 | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC |
DRENGE 10-11 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 19.05 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 61 | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | |||
2 | 9 | Anton Kyst -2008 | BAC | |||
3 | 86 | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | |||
4 | 22 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | |||
5 | 79 | Ilias Spiller -2008 | BAK | |||
6 | 84 | Mikkel Højen -2008 | BAK | |||
7 | 103 | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | |||
8 | 57 | Vid Podobnikar -2007 | BAC | |||
9 | 55 | Tobias Lerche -2007 | BAC | |||
10 | 125 | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | |||
11 | 126 | Lucien Rescan -2008 | FIF | |||
12 | 104 | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 19.05 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 86 | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | |||
2 | 103 | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | |||
3 | 57 | 3.37 | Vid Podobnikar -2007 | BAC | ||
4 | 61 | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | |||
5 | 104 | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF | |||
6 | 126 | Lucien Rescan -2008 | FIF | |||
7 | 79 | Ilias Spiller -2008 | BAK | |||
8 | 62 | Andreas Henriksen -2008 | BAK | |||
9 | 55 | Tobias Lerche -2007 | BAC | |||
10 | 38 | Magnus Dons -2008 | BAC | |||
11 | 43 | 4.30 | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | ||
12 | 85 | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | |||
13 | 22 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | |||
14 | 54 | Thor Knudsen -2007 | BAC | |||
15 | 58 | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC | |||
16 | 9 | 3.99 | Anton Kyst -2008 | BAC | ||
17 | 125 | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | |||
18 | 84 | Mikkel Højen -2008 | BAK | |||
19 | 124 | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | TIRS KL. 17.45 |
( 2.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 22 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | |||
2 | 79 | Ilias Spiller -2008 | BAK | |||
3 | 85 | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | |||
4 | 58 | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC | |||
5 | 43 | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | |||
6 | 62 | Andreas Henriksen -2008 | BAK | |||
7 | 124 | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF | |||
8 | 84 | Mikkel Højen -2008 | BAK | |||
9 | 54 | Thor Knudsen -2007 | BAC | |||
10 | 126 | Lucien Rescan -2008 | FIF |
DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET | TIRS KL. 19.55 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | BAC D11 - 1 | |||||
2 | Ballerup AK | |||||
3 | BAC D11 - 2 |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER | TIRS KL. 18.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 139 | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | |||
2 | 31 | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | |||
3 | 10 | August Steenbeck -2006 | BAC | |||
4 | 73 | Daniel Bisgaard -2005 | BAK | |||
5 | 142 | Villads Emil Rosenstand -2006 | FIF | |||
6 | 97 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | |||
7 | 45 | Oskar Westerlin -2006 | BAC | |||
8 | 4 | Anders Rosenberg -2006 | BAC | |||
9 | 105 | Eske Lindskov -2005 | FIF | |||
10 | 44 | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||
11 | 49 | Samuel Salas -2005 | BAC | |||
12 | 33 | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC | |||
13 | 83 | Mathias Højen -2005 | BAK | |||
14 | 143 | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF | |||
15 | 137 | Timoleon Rescan -2005 | FIF | |||
16 | 40 | Marko Rajovic -2005 | BAC |
DRENGE 12-13 ÅR - 600 METER | TIRS KL. 19.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 4 | Anders Rosenberg -2006 | BAC | |||
2 | 139 | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | |||
3 | 10 | August Steenbeck -2006 | BAC | |||
4 | 97 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | |||
5 | 33 | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC | |||
6 | 105 | Eske Lindskov -2005 | FIF | |||
7 | 49 | Samuel Salas -2005 | BAC | |||
8 | 99 | Christopher Strandgaard -2006 | FIF | |||
9 | 136 | Sofus Rathje -2006 | FIF | |||
10 | 45 | Oskar Westerlin -2006 | BAC | |||
11 | 44 | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||
12 | 143 | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF | |||
13 | 53 | Thomas Malis -2006 | BAC | |||
14 | 142 | Villads Emil Rosenstand -2006 | FIF | |||
15 | 73 | Daniel Bisgaard -2005 | BAK |
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING | TIRS KL. 17.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 31 | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | |||
2 | 44 | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||
3 | 53 | Thomas Malis -2006 | BAC | |||
4 | 45 | Oskar Westerlin -2006 | BAC | |||
5 | 83 | Mathias Højen -2005 | BAK | |||
6 | 137 | Timoleon Rescan -2005 | FIF | |||
7 | 33 | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | TIRS KL. 18.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 40 | Marko Rajovic -2005 | BAC | |||
2 | 73 | Daniel Bisgaard -2005 | BAK | |||
3 | 4 | Anders Rosenberg -2006 | BAC | |||
4 | 49 | Samuel Salas -2005 | BAC | |||
5 | 105 | Eske Lindskov -2005 | FIF | |||
6 | 53 | Thomas Malis -2006 | BAC | |||
7 | 139 | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | |||
8 | 97 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | |||
9 | 31 | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | |||
10 | 137 | Timoleon Rescan -2005 | FIF | |||
11 | 83 | Mathias Højen -2005 | BAK | |||
12 | 10 | August Steenbeck -2006 | BAC | |||
13 | 143 | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF |
DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | TIRS KL. 20.05 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | BAC D13 - 1 | |||||
2 | Ballerup AK |
Genereret af MARS version 2.0.0.405 onsdag den 29. august 2018 klokken 8:18