RESULTATER |
den 29.august 2018 på Ballerup Stadion |
Arrangør: Ballerup Atletik Klub |
SAMLET STILLING |
FIF | BAC | BAK | ||||||
TOTAL | 560p | 530p | 332p |
SPRINT |
FIF | BAC | BAK | ||||||
281p | 229p | 182p |
40 | ||||||||
40 | 24p | 26p | 3p | |||||
40 | ||||||||
40 | 30p | 12p | 7p | |||||
60 | ||||||||
60 | 18p | 11p | 24p | |||||
60 | ||||||||
60 | ||||||||
60 | 5p | 21p | 26p | |||||
80 | 33p | 17p | 11p | |||||
80 | 22p | 9p | 25p | |||||
400 | ||||||||
400 | 21p | 27p | ||||||
400 | 21p | 3p | 24p | |||||
400 | ||||||||
400 | 25p | 19p | 6p | |||||
400 | 10p | 12p | 24p | |||||
4X40 | ||||||||
4X40 | 8p | 17p | ||||||
4X40 | ||||||||
4X40 | 10p | 15p | ||||||
4X60 | 13p | 7p | 16p | |||||
4X60 | 8p | 10p | ||||||
4X80 | 17p | 11p | 8p | |||||
4X80 | 16p | 12p | 8p |
MELLEM- & LANGDISTANCE |
FIF | BAC | BAK | ||||||
43p | 33p | 31p |
600 | 12p | 20p | 20p | |||||
600 | 31p | 13p | 11p |
SPRING |
FIF | BAC | BAK | ||||||
129p | 126p | 57p |
HØ | 17p | 26p | ||||||
HØ | 20p | 13p | 14p | |||||
LÆ | ||||||||
LÆ | 29p | 27p | 1p | |||||
LÆ | 19p | 14p | 26p | |||||
LÆ | ||||||||
LÆ | 33p | 20p | ||||||
LÆ | 11p | 26p | 16p |
KAST |
BAC | FIF | BAK | ||||||
142p | 107p | 62p |
KU | 21p | 17p | 12p | |||||
KU | 23p | 6p | 19p | |||||
SP | 35p | 12p | 13p | |||||
SP | 22p | 24p | 6p | |||||
BO | ||||||||
BO | 22p | 20p | 8p | |||||
BO | ||||||||
BO | 19p | 28p | 4p |
PIGER 8-9 ÅR - 40 METER | TIRS KL. 17.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.0m/s 2h: +0.0m/s 3h: +0.0m/s | ||||||||
1 | 7.27 | 2h | Liv Dolmer Nielsen -2009 | BAC | 10p | |||
2 | 7.36 | 3h | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | 8p | |||
3 | 7.49 | 1h | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | 7p | |||
4 | 7.70 | 1h | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | 6p | |||
5 | 7.76 | 2h | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | 5p | |||
6 | 7.77 | 3h | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF | 4p | |||
7 | 7.95 | 3h | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | 3p | |||
8 | 8.00 | 2h | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | 2p | |||
9 | 8.15 | 2h | Liva Johansson -2009 | BAC | 1p | |||
10 | 8.21 | 1h | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC | 1p | |||
11 | 8.26 | 2h | Cornelia Klinggaard -2010 | FIF | 1p | |||
12 | 8.40 | 1h | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | 1p | |||
13 | 8.72 | 1h | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | 1p | |||
14 | 9.12 | 3h | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | 1p | |||
15 | 9.19 | 1h | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | 1p | |||
16 | 9.20 | 3h | Katinka Bredstrup -2009 | FIF | 1p | |||
DNS | 0.00 | 2h | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | ||||
DNS | 3h | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK |
PIGER 8-9 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.19.65 | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | 10p | |||
2 | 1.21.92 | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | 8p | |||
3 | 1.24.10 | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF | 7p | |||
4 | 1.27.69 | Liv Dolmer Nielsen -2009 | BAC | 6p | |||
5 | 1.29.05 | Hannah Damborg -2009 | BAC | 5p | |||
6 | 1.30.63 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF | 4p | |||
7 | 1.33.06 | Liva Johansson -2009 | BAC | 3p | |||
8 | 1.33.27 | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | 2p | |||
9 | 1.33.34 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | 1p | |||
10 | 1.35.14 | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | 1p | |||
11 | 1.55.25 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | 1p |
PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 18.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
1 | 3.19 | +0.0 | Karla kathrine Viggers Fa -2010 | FIF | 10p | |||
2 | 3.00 | +0.0 | Liv Dolmer Nielsen -2009 | BAC | 8p | |||
3 | 2.91 | +0.0 | Siri Milter Fausager -2009 | FIF | 7p | |||
4 | 2.89 | +0.0 | Liva Johansson -2009 | BAC | 6p | |||
5 | 2.89 | +0.0 | Hannah Damborg -2009 | BAC | 5p | |||
6 | 2.88 | +0.0 | Anna Brandt Schultz -2009 | BAC | 4p | |||
7 | 2.76 | +0.0 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF | 3p | |||
8 | 2.71 | +0.0 | Vigga Breum Helweg-Larsen -2010 | FIF | 2p | |||
9 | 2.71 | +0.0 | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | 1p | |||
10 | 2.69 | +0.0 | Emma Brandt Schultz -2009 | BAC | 1p | |||
11 | 2.67 | +0.0 | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | 1p | |||
12 | 2.61 | +0.0 | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | 1p | |||
13 | 2.45 | +0.0 | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | 1p | |||
14 | 2.45 | +0.0 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | 1p | |||
15 | 2.31 | +0.0 | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC | 1p | |||
16 | 2.18 | +0.0 | Cornelia Klinggaard -2010 | FIF | 1p | |||
17 | 2.16 | +0.0 | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | 1p | |||
18 | 1.94 | +0.0 | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | 1p | |||
19 | 1.90 | +0.0 | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | 1p | |||
20 | 1.79 | +0.0 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | 1p | |||
DNS | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Karla kathrine Viggers Fa | 2.87 | +0.0 | 2.85 | +0.0 | 3.19 | +0.0 | |
Liv Dolmer Nielsen | 2.66 | +0.0 | 2.62 | +0.0 | 3.00 | +0.0 | |
Siri Milter Fausager | 2.88 | +0.0 | 2.91 | +0.0 | 2.83 | +0.0 | |
Liva Johansson | 2.84 | +0.0 | 2.82 | +0.0 | 2.89 | +0.0 | |
Hannah Damborg | 2.83 | +0.0 | 2.72 | +0.0 | 2.89 | +0.0 | |
Anna Brandt Schultz | 2.88 | +0.0 | 2.74 | +0.0 | 2.52 | +0.0 | |
Laura Lehman Jensen | 2.76 | +0.0 | 2.68 | +0.0 | 2.70 | +0.0 | |
Vigga Breum Helweg-Larsen | 2.71 | +0.0 | 2.45 | +0.0 | 2.69 | +0.0 | |
Roseline Vester Rosenmeie | 2.61 | +0.0 | 2.71 | +0.0 | 2.67 | +0.0 | |
Emma Brandt Schultz | 2.58 | +0.0 | 2.56 | +0.0 | 2.69 | +0.0 | |
Nora Beyer-Flodin | 2.51 | +0.0 | 2.67 | +0.0 | 2.47 | +0.0 | |
Emilia Milt Mikkelsen | 2.50 | +0.0 | 2.61 | +0.0 | 2.58 | +0.0 | |
Kathrine Filtenborg Madse | 2.39 | +0.0 | 2.38 | +0.0 | 2.45 | +0.0 | |
Anna Jacobsen | 2.33 | +0.0 | 2.38 | +0.0 | 2.45 | +0.0 | |
Karoline Koch Juhl | 2.31 | +0.0 | 2.14 | +0.0 | 2.22 | +0.0 | |
Cornelia Klinggaard | 2.00 | +0.0 | 2.18 | +0.0 | 2.07 | +0.0 | |
Mie Leonora Kobberø | 1.80 | +0.0 | 2.16 | +0.0 | 2.04 | +0.0 | |
Kajsa Kyster Hvelplund | x | 1.82 | +0.0 | 1.94 | +0.0 | ||
Evenly Seeger Pedersen | 1.90 | +0.0 | 1.88 | +0.0 | 1.86 | +0.0 | |
Katinka Bredsten | 1.50 | +0.0 | 1.79 | +0.0 | 1.72 | +0.0 |
PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST | TIRS KL. 17.30 |
( 145 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 21.14 | Laura Lehman Jensen -2010 | FIF | 10p | |||
2 | 16.30 | Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK | 8p | |||
3 | 15.56 | Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC | 7p | |||
4 | 14.86 | Anna Jacobsen -2009 | BAC | 6p | |||
5 | 14.11 | Hannah Damborg -2009 | BAC | 5p | |||
6 | 13.14 | Karoline Koch Juhl -2009 | BAC | 4p | |||
7 | 12.64 | Katinka Bredsten -2010 | FIF | 3p | |||
8 | 11.03 | Evenly Seeger Pedersen -2010 | FIF | 2p | |||
9 | 10.42 | Kathrine Filtenborg Madse -2010 | FIF | 1p | |||
10 | 10.20 | Mie Leonora Kobberø -2010 | FIF | 1p | |||
11 | 8.81 | Cornelia Klinggaard -2010 | FIF | 1p | |||
12 | 7.38 | Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | 1p | |||
13 | 5.75 | Kajsa Kyster Hvelplund -2012 | FIF | 1p | |||
DNS | Amalie Gedsø Færge -2009 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Laura Lehman Jensen | 17.04 | 21.14 | 20.12 | |
Emilia Milt Mikkelsen | 16.30 | 13.52 | 13.95 | |
Roseline Vester Rosenmeie | 14.99 | 14.33 | 15.56 | |
Anna Jacobsen | 13.91 | 14.86 | 14.63 | |
Hannah Damborg | 14.11 | 13.66 | 13.79 | |
Karoline Koch Juhl | x | 13.14 | 11.53 | |
Katinka Bredsten | 12.64 | 8.33 | 11.65 | |
Evenly Seeger Pedersen | 9.93 | 11.03 | 8.52 | |
Kathrine Filtenborg Madse | x | 8.28 | 10.42 | |
Mie Leonora Kobberø | 7.96 | 9.52 | 10.20 | |
Cornelia Klinggaard | 8.81 | 3.72 | 8.16 | |
Nora Beyer-Flodin | 7.38 | 4.02 | 6.63 | |
Kajsa Kyster Hvelplund | 5.24 | 5.59 | 5.75 |
PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET | TIRS KL. 19.40 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 29.45 | Anna Brandt Schultz -2009 Anna Jacobsen -2009 Emma Brandt Schultz -2009 Hannah Damborg -2009 | BAC P9 - 2 | 10p | |||
2 | 29.62 | Laura Lehman Jensen -2010 Karla kathrine Viggers Fa -2010 Siri Milter Fausager -2009 Nora Beyer-Flodin -2010 | FIF | 8p | |||
3 | 30.47 | Karoline Koch Juhl -2009 Liv Dolmer Nielsen -2009 Liva Johansson -2009 Roseline Vester Rosenmeie -2009 | BAC P9 - 1 | 7p |
PIGER 10-11 ÅR - 60 METER | TIRS KL. 17.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.0m/s 2h: +0.0m/s | ||||||||
1 | 8.91 | 2h | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 9.14 | 1h | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | 8p | |||
3 | 9.63 | 1h | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | 7p | |||
4 | 9.67 | 1h | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | 6p | |||
5 | 9.97 | 1h | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | 5p | |||
6 | 10.25 | 2h | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | 4p | |||
7 | 10.73 | 2h | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF | 3p | |||
8 | 10.97 | 2h | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK | 2p | |||
9 | 11.05 | 1h | Marie Fakir Olsen -2009 | BAK | 1p | |||
10 | 11.08 | 1h | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | 1p | |||
11 | 11.21 | 2h | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | 1p | |||
12 | 11.29 | 1h | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF | 1p | |||
13 | 11.48 | 2h | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | 1p | |||
14 | 11.55 | 1h | Dina Ramadani -2007 | BAK | 1p | |||
15 | 11.88 | 2h | Caroline Mynthe Vittrup -2008 | BAC | 1p | |||
16 | 12.18 | 2h | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | 1p |
PIGER 10-11 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.13.83 | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | 10p | |||
2 | 1.14.61 | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | 8p | |||
3 | 1.15.23 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | 7p | |||
4 | 1.15.92 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | 6p | |||
5 | 1.17.39 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | 5p | |||
6 | 1.18.12 | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | 4p | |||
7 | 1.19.56 | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | 3p | |||
8 | 1.25.02 | Anna Johansson -2007 | BAC | 2p | |||
9 | 1.30.05 | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK | 1p | |||
10 | 1.32.19 | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | 1p | |||
11 | 1.39.80 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC | 1p |
PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 19.05 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
1 | 4.20 | +0.0 | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 3.93 | +0.0 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 | BAK | 8p | |||
3 | 3.65 | +0.0 | Louise Lehman Jensen -2008 | FIF | 7p | |||
4 | 3.49 | +0.0 | Frederikke Lundberg -2007 | BAK | 6p | |||
5 | 3.48 | +0.0 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | 5p | |||
6 | 3.45 | +0.0 | Asta Marie Holck Hansen -2007 | FIF | 4p | |||
7 | 3.35 | +0.0 | Maja Auerbach-Lind -2007 | BAK | 3p | |||
8 | 3.22 | +0.0 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | 2p | |||
9 | 3.16 | -0.6 | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF | 1p | |||
10 | 3.08 | -0.1 | Elsa Kyster Hvelplund -2008 | FIF | 1p | |||
11 | 3.07 | +0.0 | Anna Johansson -2007 | BAC | 1p | |||
12 | 2.95 | +0.0 | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | 1p | |||
13 | 2.88 | +0.0 | Gaia Kongsvang -2007 | BAC | 1p | |||
14 | 2.85 | +0.0 | Marie Fakir Olsen -2009 | BAK | 1p | |||
15 | 2.81 | +0.0 | Dina Ramadani -2007 | BAK | 1p | |||
16 | 2.81 | +0.0 | Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 | BAK | 1p | |||
17 | 2.75 | +0.0 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | 1p | |||
18 | 2.74 | +0.0 | Filippa Klinggaard -2007 | FIF | 1p | |||
19 | 2.55 | +0.0 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC | 1p | |||
20 | 2.54 | +0.0 | Caroline Mynthe Vittrup -2008 | BAC | 1p | |||
21 | 2.52 | +0.0 | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | 1p | |||
22 | 2.41 | +0.0 | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF | 1p |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Freja Isabel Knudsen | 4.20 | +0.0 | 4.19 | +0.0 | 4.15 | +0.0 | |
Sarah Jansteen Eskesen | 3.93 | +0.0 | 3.88 | +0.0 | 3.88 | +0.0 | |
Louise Lehman Jensen | 3.65 | +0.0 | 3.57 | +0.0 | 3.54 | +0.0 | |
Frederikke Lundberg | 3.42 | +0.0 | 3.30 | +0.0 | 3.49 | +0.0 | |
Anna Toft Boesen | 3.48 | +0.0 | 3.38 | +0.0 | 2.85 | +0.0 | |
Asta Marie Holck Hansen | 3.45 | +0.0 | 3.41 | +0.0 | 3.35 | +0.0 | |
Maja Auerbach-Lind | 3.33 | +0.0 | 3.35 | +0.0 | 3.31 | +0.0 | |
Aline Hedegård Bruhn | 3.22 | +0.0 | 3.12 | +0.0 | 3.18 | +1.0 | |
Louise C. B. Jessen | 3.03 | +0.0 | 3.16 | -0.6 | 3.11 | +0.0 | |
Elsa Kyster Hvelplund | 3.08 | -0.1 | 3.08 | +0.0 | 3.00 | +0.0 | |
Anna Johansson | 3.07 | +0.0 | 2.97 | -0.7 | 3.03 | +0.0 | |
Annika Hedelund Nielsen | 2.72 | +0.0 | 2.95 | +0.0 | 2.77 | -1.0 | |
Gaia Kongsvang | 2.56 | +0.0 | 2.88 | +0.0 | 2.85 | +0.0 | |
Marie Fakir Olsen | 2.85 | +0.0 | 2.78 | +0.0 | 2.66 | +0.0 | |
Dina Ramadani | 2.77 | +0.0 | 2.81 | +0.0 | 2.67 | +0.0 | |
Dagmar Mathilde Løfberg K | 2.81 | +0.0 | 2.27 | +0.0 | 2.62 | +0.0 | |
Josephine Bechgaard Rasmu | x | 2.75 | +0.0 | 2.62 | +0.0 | ||
Filippa Klinggaard | 2.74 | +0.0 | 2.71 | +0.0 | 2.64 | +0.0 | |
Selma Van Maarschalkerwee | 2.55 | +0.0 | 2.27 | +0.0 | 2.22 | +0.0 | |
Caroline Mynthe Vittrup | 2.54 | +0.0 | x | 2.54 | +0.0 | ||
Olivia Beyer-Flodin | 2.52 | +0.0 | 2.48 | +0.0 | 2.34 | +0.0 | |
Gertrud Sander Clausen | 2.37 | +0.0 | 2.30 | +0.0 | 2.41 | +0.0 |
PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD | TIRS KL. 17.45 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 6.82 | Freja Isabel Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 6.59 | Gaia Kongsvang -2007 | BAC | 8p | |||
3 | 6.48 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 | FIF | 7p | |||
4 | 5.65 | Anna Toft Boesen -2007 | BAK | 6p | |||
5 | 5.17 | Louise C. B. Jessen -2007 | FIF | 5p | |||
6 | 5.03 | Annika Hedelund Nielsen -2008 | BAK | 4p | |||
7 | 5.00 | Aline Hedegård Bruhn -2008 | FIF | 3p | |||
8 | 4.96 | Dina Ramadani -2007 | BAK | 2p | |||
9 | 4.60 | Anna Johansson -2007 | BAC | 1p | |||
10 | 4.15 | Gertrud Sander Clausen -2008 | FIF | 1p | |||
11 | 3.89 | Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF | 1p | |||
12 | 3.43 | Selma Van Maarschalkerwee -2008 | BAC | 1p | |||
13 | 3.02 | Caroline Mynthe Vittrup -2008 | BAC | 1p |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Freja Isabel Knudsen | 6.82 | 6.61 | 6.12 | |
Gaia Kongsvang | 5.92 | 5.81 | 6.59 | |
Josephine Bechgaard Rasmu | 6.10 | 5.44 | 6.48 | |
Anna Toft Boesen | 5.65 | 5.06 | 5.13 | |
Louise C. B. Jessen | 4.96 | 4.45 | 5.17 | |
Annika Hedelund Nielsen | 5.03 | 5.03 | 4.62 | |
Aline Hedegård Bruhn | 4.70 | 4.11 | 5.00 | |
Dina Ramadani | 4.21 | 4.96 | 4.63 | |
Anna Johansson | 4.60 | 4.19 | 3.53 | |
Gertrud Sander Clausen | 4.15 | 3.97 | x | |
Olivia Beyer-Flodin | 3.29 | 2.76 | 3.89 | |
Selma Van Maarschalkerwee | 3.43 | 3.04 | 3.28 | |
Caroline Mynthe Vittrup | 3.02 | 2.68 | 2.63 |
PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET | TIRS KL. 19.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 37.58 | Sarah Jansteen Eskesen -2007 Maja Auerbach-Lind -2007 Frederikke Lundberg -2007 Anna Toft Boesen -2007 | Ballerup AK-1 | 10p | |||
2 | 40.81 | Asta Marie Holck Hansen -2007 Elsa Kyster Hvelplund -2008 Louise C. B. Jessen -2007 Louise Lehman Jensen -2008 | FIF-1 | 8p | |||
3 | 42.67 | BAC P11 - 1 | 7p | ||||
4 | 43.37 | Dina Ramadani -2007 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007 Annika Hedelund Nielsen -2008 Emilia Milt Mikkelsen -2009 | BAK-2 | 6p | |||
5 | 46.09 | Josephine Bechgaard Rasmu -2008 Aline Hedegård Bruhn -2008 Kathrine Filtenborg Madse -2010 Olivia Beyer-Flodin -2007 | FIF-2 | 5p |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER | TIRS KL. 18.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.0m/s 2h: -0.1m/s 3h: -0.1m/s 4h: +0.0m/s 5h: +0.1m/s | ||||||||
1 | 11.30 | 5h | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | 10p | |||
2 | 11.75 | 3h | Fillipa Roug -2005 | BAK | 8p | |||
3 | 11.78 | 4h | Vilma Bahne Jessen -2005 | FIF | 7p | |||
4 | 11.96 | 3h | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | 6p | |||
5 | 12.01 | 3h | Nynne Gaarde Høgsbro -2006 | FIF | 5p | |||
6 | 12.10 | 1h | Katrine Amtoft -2005 | FIF | 4p | |||
7 | 12.18 | 4h | Greta Keisala -2006 | FIF | 3p | |||
8 | 12.21 | 4h | Ella Aurora Magelund Rasm -2005 | FIF | 2p | |||
9 | 12.23 | 1h | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | 1p | |||
10 | 12.26 | 4h | Emilie Sundbo -2005 | BAC | 1p | |||
11 | 12.32 | 3h | Lærke Elgaard -2005 | BAK | 1p | |||
12 | 12.42 | 4h | Ajda Podobnikar -2005 | BAC | 1p | |||
13 | 12.51 | 2h | Kirsa Wirth -2006 | BAK | 1p | |||
= | 12.51 | 2h | Louise Valdal -2005 | BAC | 1p | |||
15 | 12.86 | 2h | Sophia Bosack -2006 | BAC | 1p | |||
16 | 12.93 | 1h | Freja Egense -2005 | FIF | 1p | |||
17 | 13.16 | 2h | Esther Alice Ravn -2006 | FIF | 1p | |||
18 | 13.20 | 2h | Bodil Aaris -2005 | BAC | 1p | |||
= | 13.20 | 3h | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | 1p | |||
20 | 13.30 | 2h | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | 1p | |||
21 | 13.33 | 3h | Annika Olesen -2005 | BAK | 1p | |||
22 | 13.42 | 1h | Ingrid Sander Clausen -2006 | FIF | 1p | |||
23 | 13.47 | 1h | Amalie Funch-Bjørnstrup -2006 | FIF | 1p | |||
24 | 14.18 | 5h | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | 1p | |||
DNS | 1h | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK | |||||
DNS | 2h | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF |
PIGER 12-13 ÅR - 600 METER | TIRS KL. 19.20 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 | |||||||
1 | 1.59.40 | Ajda Podobnikar -2005 | BAC | 10p | |||
2 | 2.03.09 | Lærke Elgaard -2005 | BAK | 7p | |||
3 | 2.06.75 | Ida Strandos -2006 | FIF | 4p | |||
4 | 2.08.71 | Emilie Sundbo -2005 | BAC | 1p | |||
5 | 2.14.10 | Louise Valdal -2005 | BAC | 1p | |||
6 | 2.16.12 | Sophia Bosack -2006 | BAC | 1p | |||
7 | 2.17.50 | Bodil Aaris -2005 | BAC | 1p | |||
8 | 2.21.63 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | 1p | |||
DNS | Frederikke Rosby Adser -2005 | BAC | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 1.59.56 | Greta Keisala -2006 | FIF | 8p | |||
2 | 2.03.92 | Annika Olesen -2005 | BAK | 6p | |||
3 | 2.04.68 | Fillipa Roug -2005 | BAK | 5p | |||
4 | 2.07.79 | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | 3p | |||
5 | 2.08.57 | Kirsa Wirth -2006 | BAK | 2p | |||
6 | 2.12.64 | Laura Halberg Nome -2006 | BAC | 1p | |||
7 | 2.12.82 | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | 1p | |||
DNS | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | |||||
DNS | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | TIRS KL. 17.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.34 | Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC | 10p | |||
2 | 1.31 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | 8p | |||
3 | 1.28 | Martine Rørbøl Markussen -2005 | BAC | 7p | |||
4 | 1.28 | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | 6p | |||
5 | 1.25 | Ida Strandos -2006 | FIF | 5p | |||
6 | 1.15 | Esther Alice Ravn -2006 | FIF | 4p | |||
7 | 1.05 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | 3p | |||
DNS | Mathilde Meedom Kløv -2006 | FIF | |||||
DNS | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | |||||
DNS | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK | |||||
DNS | Ingrid Sander Clausen -2006 | FIF |
0.85 | 0.90 | 0.95 | 1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.28 | 1.31 | 1.34 | 1.37 | ||
Sarah Engsig-Karup | o | xo | o | o | xo | o | o | xxx | ||||||
Mathilde Mønsted Larsen | o | o | xxo | xxx | ||||||||||
Martine Rørbøl Markussen | o | o | o | o | xxx | |||||||||
Anna Braad Olesen | o | o | o | xxo | xxx | |||||||||
Ida Strandos | o | o | o | o | xxx | |||||||||
Esther Alice Ravn | o | o | o | xo | xxx | |||||||||
Ida Caroline Mørck | o | o | o | xo | o | xxx |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | TIRS KL. 18.35 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 24.50 | Martine Rørbøl Markussen -2005 | BAC | 10p | |||
2 | 24.10 | Louise Valdal -2005 | BAC | 8p | |||
3 | 21.69 | Lærke Elgaard -2005 | BAK | 7p | |||
4 | 20.28 | Ida Caroline Mørck -2006 | BAC | 6p | |||
5 | 20.23 | Frederikke Rosby Adser -2005 | BAC | 5p | |||
6 | 18.76 | Kirsa Wirth -2006 | BAK | 4p | |||
7 | 17.10 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 | FIF | 3p | |||
8 | 15.33 | Anna Braad Olesen -2005 | BAC | 2p | |||
9 | 15.30 | Ellen Vering Therkelsen -2005 | FIF | 1p | |||
10 | 15.20 | Vera Fallesen Fougt -2005 | BAC | 1p | |||
11 | 14.44 | Ida Strandos -2006 | FIF | 1p | |||
12 | 12.78 | Freja Egense -2005 | FIF | 1p | |||
13 | 12.70 | Fillipa Roug -2005 | BAK | 1p | |||
14 | 11.40 | Greta Keisala -2006 | FIF | 1p | |||
15 | 11.33 | Vilma Bahne Jessen -2005 | FIF | 1p | |||
16 | 10.65 | Amalie Funch-Bjørnstrup -2006 | FIF | 1p | |||
17 | 10.22 | Bodil Aaris -2005 | BAC | 1p | |||
18 | 9.73 | Sophia Bosack -2006 | BAC | 1p | |||
19 | 9.16 | Ella Aurora Magelund Rasm -2005 | FIF | 1p | |||
20 | 8.75 | Nynne Gaarde Høgsbro -2006 | FIF | 1p | |||
21 | 5.70 | Laura Halberg Nome -2006 | BAC | 1p | |||
X | Kirstine Ingeborg Th Cars -2006 | FIF | 1p | ||||
X | Annika Olesen -2005 | BAK | 1p | ||||
DNS | Stine Baandrup Tindbækl -2005 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Martine Rørbøl Markussen | 23.74 | 24.50 | 24.38 | |
Louise Valdal | 18.21 | 20.84 | 24.10 | |
Lærke Elgaard | 21.69 | x | 20.73 | |
Ida Caroline Mørck | 19.19 | 19.73 | 20.28 | |
Frederikke Rosby Adser | 20.03 | 19.81 | 20.23 | |
Kirsa Wirth | 18.02 | 18.76 | x | |
Mathilde Mønsted Larsen | 16.23 | 16.13 | 17.10 | |
Anna Braad Olesen | 9.47 | 11.37 | 15.33 | |
Ellen Vering Therkelsen | x | 15.30 | x | |
Vera Fallesen Fougt | 12.50 | 15.20 | 14.46 | |
Ida Strandos | x | 14.44 | x | |
Freja Egense | 12.78 | x | 12.14 | |
Fillipa Roug | x | 12.70 | 12.03 | |
Greta Keisala | 11.40 | 11.40 | x | |
Vilma Bahne Jessen | 11.33 | 9.93 | 11.20 | |
Amalie Funch-Bjørnstrup | 10.65 | 8.72 | 8.51 | |
Bodil Aaris | 10.22 | 9.84 | 9.98 | |
Sophia Bosack | 9.73 | x | x | |
Ella Aurora Magelund Rasm | 6.56 | 9.16 | x | |
Nynne Gaarde Høgsbro | 8.75 | 8.00 | 8.60 | |
Laura Halberg Nome | x | x | 5.70 | |
Kirstine Ingeborg Th Cars | x | x | x | |
Annika Olesen | x | x | x |
PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | TIRS KL. 20.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 46.23 | Mathilde Mønsted Larsen -2006 Vilma Bahne Jessen -2005 Ella Aurora Magelund Rasm -2005 Katrine Amtoft -2005 | FIF-1 | 10p | |||
2 | 48.12 | Fillipa Roug -2005 Annika Hedelund Nielsen -2008 Kirsa Wirth -2006 Lærke Elgaard -2005 | Ballerup AK | 8p | |||
3 | 49.35 | Nynne Gaarde Høgsbro -2006 Ellen Vering Therkelsen -2005 Freja Egense -2005 Amalie Funch-Bjørnstrup -2006 | FIF-2 | 7p | |||
4 | 49.58 | Sophia Bosack -2006 Ida Caroline Mørck -2006 Ajda Podobnikar -2005 Sarah Engsig-Karup -2006 | BAC P13 - 1 | 6p | |||
5 | 49.76 | Emilie Sundbo -2005 Bodil Aaris -2005 Vera Fallesen Fougt -2005 Louise Valdal -2005 | BAC P13-2 | 5p |
DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER | TIRS KL. 17.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.0m/s 2h: +0.0m/s 3h: +0.0m/s | ||||||||
1 | 7.57 | 3h | Vilhelm Helk -2010 | FIF | 10p | |||
2 | 7.63 | 3h | William Sejr Nissen -2009 | FIF | 8p | |||
3 | 7.65 | 1h | Frederik Broksche -2010 | BAK | 7p | |||
4 | 7.85 | 2h | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | 5p | |||
5 | 8.10 | 1h | Bertram Nøddekær -2011 | BAC | 4p | |||
6 | 8.18 | 3h | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | 3p | |||
7 | 8.32 | 3h | Milo Boye -2011 | BAC | 2p | |||
8 | 8.35 | 1h | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | 1p | |||
9 | 8.45 | 2h | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | 1p | |||
10 | 8.69 | 2h | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | 1p | |||
11 | 8.73 | 2h | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | 1p | |||
12 | 8.95 | 1h | Magnus Lithen Frost Rasmu -2009 | FIF | 1p | |||
13 | 8.98 | 2h | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | 1p | |||
= | 8.98 | 3h | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | 1p | |||
15 | 9.57 | 1h | Philip Jespersen -2011 | BAC | 1p | |||
16 | 9.71 | 1h | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | 1p | |||
17 | 9.99 | 3h | Erik Kragh Winther -2012 | BAC | 1p | |||
DNS | 0.00 | 2h | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF |
DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 18.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.24.71 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | 10p | |||
2 | 1.26.38 | Vilhelm Helk -2010 | FIF | 8p | |||
3 | 1.30.02 | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | 7p | |||
4 | 1.30.50 | Frederik Broksche -2010 | BAK | 6p | |||
5 | 1.31.52 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF | 5p | |||
6 | 1.39.29 | Bertram Nøddekær -2011 | BAC | 4p | |||
7 | 1.39.36 | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | 3p | |||
8 | 1.39.98 | Milo Boye -2011 | BAC | 2p | |||
9 | 1.40.57 | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | 1p | |||
10 | 1.43.01 | Carl Carstens -2010 | FIF | 1p | |||
11 | 1.43.98 | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | 1p | |||
12 | 1.48.02 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | 1p | |||
13 | 1.49.64 | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | 1p |
DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 18.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
1 | 3.05 | +0.0 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | 10p | |||
2 | 2.99 | +0.0 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF | 8p | |||
3 | 2.90 | +0.0 | William Sejr Nissen -2009 | FIF | 7p | |||
4 | 2.78 | +0.0 | Carl Carstens -2010 | FIF | 6p | |||
5 | 2.55 | +0.0 | Villads-Emil Vendelbo Mey -2010 | FIF | 5p | |||
6 | 2.55 | +0.0 | Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | 4p | |||
7 | 2.55 | +0.0 | Milo Boye -2011 | BAC | 3p | |||
8 | 2.52 | +0.0 | Bertram Nøddekær -2011 | BAC | 2p | |||
9 | 2.47 | +0.0 | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | 1p | |||
10 | 2.46 | +0.0 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | 1p | |||
11 | 2.38 | +0.0 | Alex Kold Henriksen -2011 | FIF | 1p | |||
12 | 2.22 | +0.0 | Malthe K Hermansen -2009 | BAC | 1p | |||
13 | 2.19 | +0.0 | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | 1p | |||
14 | 2.08 | +0.0 | Philip Jespersen -2011 | BAC | 1p | |||
15 | 1.68 | +0.0 | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | 1p | |||
16 | 1.51 | +0.0 | Erik Kragh Winther -2012 | BAC | 1p | |||
DNS | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Aksel Kragh Winther | 3.02 | +0.0 | 2.68 | +0.0 | 3.05 | +0.0 | |
Lasse Sterup Abrahamsson | 2.99 | +0.0 | 2.81 | +0.0 | 2.89 | +0.0 | |
William Sejr Nissen | 2.90 | +0.0 | 2.65 | +0.0 | x | ||
Carl Carstens | 2.78 | +0.0 | 2.60 | +0.0 | 2.54 | +0.0 | |
Villads-Emil Vendelbo Mey | 2.16 | +0.0 | 2.55 | +0.0 | 2.55 | +0.0 | |
Tom Kold Henriksen | 2.50 | +0.0 | 2.55 | +0.0 | x | ||
Milo Boye | 2.44 | +0.0 | 2.55 | +0.0 | 2.39 | +0.0 | |
Bertram Nøddekær | 2.52 | +0.0 | 2.33 | +0.0 | x | ||
Ville Rørbeck Nørreby | 2.41 | +0.0 | 2.42 | +0.0 | 2.47 | +0.0 | |
Aksel Steenbeck | 2.22 | +0.0 | 2.30 | +0.0 | 2.46 | +0.0 | |
Alex Kold Henriksen | 2.27 | +0.0 | 2.38 | +0.0 | 2.29 | +0.0 | |
Malthe K Hermansen | 2.22 | +0.0 | 2.09 | +0.0 | 1.68 | +0.0 | |
Mikkel Sterup Abrahamsson | 2.19 | +0.0 | 2.18 | +0.0 | 2.07 | +0.0 | |
Philip Jespersen | 2.08 | +0.0 | x | 1.55 | +0.0 | ||
Zilas Mikkelsen | 1.68 | +0.0 | 1.58 | +0.0 | 1.54 | +0.0 | |
Erik Kragh Winther | 1.51 | +0.0 | x | x |
DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKAST | TIRS KL. 17.30 |
( 145 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 34.04 | William Sejr Nissen -2009 | FIF | 10p | |||
2 | 27.37 | Zilas Mikkelsen -2011 | BAC | 8p | |||
3 | 26.58 | Aksel Kragh Winther -2009 | BAC | 7p | |||
4 | 24.62 | Vilhelm Helk -2010 | FIF | 6p | |||
5 | 24.12 | Carl Carstens -2010 | FIF | 5p | |||
6 | 21.57 | Frederik Broksche -2010 | BAK | 4p | |||
7 | 19.18 | Magnus Lithen Frost Rasmu -2009 | FIF | 3p | |||
8 | 18.38 | Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 | FIF | 2p | |||
9 | 16.90 | Philip Jespersen -2011 | BAC | 1p | |||
10 | 16.04 | Aksel Steenbeck -2009 | BAC | 1p | |||
11 | 16.03 | Ville Rørbeck Nørreby -2012 | FIF | 1p | |||
12 | 12.10 | Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 | BAC | 1p | |||
13 | 10.35 | Christoffer Filtenbo Mads -2011 | FIF | 1p | |||
14 | 6.09 | Erik Kragh Winther -2012 | BAC | 1p | |||
X | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 | FIF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
William Sejr Nissen | 34.04 | 26.18 | 33.49 | |
Zilas Mikkelsen | 27.14 | 26.16 | 27.37 | |
Aksel Kragh Winther | 26.58 | 24.46 | 22.50 | |
Vilhelm Helk | 20.63 | 21.72 | 24.62 | |
Carl Carstens | 23.88 | 24.12 | 19.95 | |
Frederik Broksche | 21.57 | 20.31 | 17.24 | |
Magnus Lithen Frost Rasmu | 15.10 | 19.04 | 19.18 | |
Mikkel Sterup Abrahamsson | 16.97 | 18.38 | 14.65 | |
Philip Jespersen | 16.90 | x | 16.57 | |
Aksel Steenbeck | 16.04 | 14.22 | 9.74 | |
Ville Rørbeck Nørreby | 16.03 | x | x | |
Reinholdt Emil Brandt Sch | 10.43 | 11.70 | 12.10 | |
Christoffer Filtenbo Mads | 10.35 | 9.95 | 10.30 | |
Erik Kragh Winther | x | 6.09 | x | |
Lasse Sterup Abrahamsson |
DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFET | TIRS KL. 19.40 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 32.58 | Lasse Sterup Abrahamsson -2009 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011 Alex Kold Henriksen -2011 Tom Kold Henriksen -2009 | FIF | 10p | |||
2 | 35.01 | Philip Jespersen -2011 Reinholdt Emil Brandt Sch -2013 Zilas Mikkelsen -2011 Anna Jacobsen -2009 | BAC D9 - 2 | 8p | |||
3 | 36.51 | Aksel Kragh Winther -2009 Aksel Steenbeck -2009 Erik Kragh Winther -2012 Malthe K Hermansen -2009 | BAC D9 - 1 | 7p | |||
DNS | Ballerup AK |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER | TIRS KL. 17.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.0m/s 2h: +0.0m/s 3h: +0.0m/s | ||||||||
1 | 8.95 | 2h | Thor Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 9.19 | 1h | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | 8p | |||
3 | 9.30 | 1h | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | 7p | |||
4 | 9.43 | 3h | August Christensen -2008 | BAK | 6p | |||
5 | 9.62 | 1h | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | 5p | |||
6 | 10.07 | 2h | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | 4p | |||
7 | 10.30 | 3h | Emil Ehrhart -2008 | FIF | 3p | |||
8 | 10.32 | 1h | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC | 2p | |||
9 | 10.36 | 2h | Magnus Dons -2008 | BAC | 1p | |||
10 | 10.59 | 2h | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | 1p | |||
11 | 10.81 | 3h | Elias Nørrelund -2008 | BAK | 1p | |||
12 | 11.21 | 3h | Vilfred Stensgaard -2008 | BAK | 1p | |||
13 | 11.27 | 3h | Mikkel Hjul Skov -2008 | BAK | 1p | |||
14 | 11.48 | 1h | Andreas Henriksen -2008 | BAK | 1p | |||
15 | 14.88 | 1h | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF | 1p | |||
DNS | 0.00 | 2h | Eske Bjerrskov Mundt -2008 | BAK | ||||
DNS | 0.00 | 2h | Anton Kyst -2008 | BAC |
DRENGE 10-11 ÅR - 400 METER | TIRS KL. 19.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.12.57 | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | 10p | |||
2 | 1.18.63 | Emil Ehrhart -2008 | FIF | 8p | |||
3 | 1.18.94 | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | 7p | |||
4 | 1.23.53 | Ilias Spiller -2008 | BAK | 6p | |||
5 | 1.25.39 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | 5p | |||
6 | 1.27.22 | Magnus Dons -2008 | BAC | 4p | |||
7 | 1.28.30 | Vid Podobnikar -2007 | BAC | 3p | |||
8 | 1.29.28 | Lucien Rescan -2008 | FIF | 2p | |||
9 | 1.31.16 | Mikkel Højen -2008 | BAK | 1p | |||
DNF | 0.00 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | ||||
DNS | Anton Kyst -2008 | BAC | |||||
DNS | Tobias Lerche -2007 | BAC | |||||
DNS | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | TIRS KL. 19.05 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
1 | 4.16 | +0.0 | Thor Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 3.94 | +0.0 | Philip Busch-Madsen -2007 | BAK | 8p | |||
3 | 3.85 | +0.0 | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | 7p | |||
4 | 3.46 | +0.0 | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC | 6p | |||
5 | 3.35 | +0.0 | Lucien Rescan -2008 | FIF | 5p | |||
6 | 3.35 | +0.0 | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | 4p | |||
7 | 3.30 | +0.0 | Andreas Henriksen -2008 | BAK | 3p | |||
8 | 3.29 | +0.0 | Eske Bjerrskov Mundt -2008 | BAK | 2p | |||
9 | 3.21 | +0.0 | Magnus Dons -2008 | BAC | 1p | |||
10 | 3.20 | +0.0 | Vilfred Stensgaard -2008 | BAK | 1p | |||
11 | 3.19 | +0.0 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | 1p | |||
12 | 3.09 | +0.0 | Emil Ehrhart -2008 | FIF | 1p | |||
13 | 3.01 | +0.0 | Vid Podobnikar -2007 | BAC | 1p | |||
14 | 2.75 | +0.0 | Mikkel Højen -2008 | BAK | 1p | |||
15 | 2.50 | +0.0 | Andreas Biehl Andersen -2008 | BAK | 1p | |||
16 | 2.22 | +0.0 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | 1p | |||
DNS | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | ||||||
DNS | Erik Sneholt-Ottesen -2008 | FIF | ||||||
DNS | Anton Kyst -2008 | BAC | ||||||
DNS | Tobias Lerche -2007 | BAC | ||||||
DNS | Ilias Spiller -2008 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Thor Knudsen | 4.16 | +0.0 | x | 4.06 | +0.0 | ||
Philip Busch-Madsen | 3.94 | +0.0 | 3.65 | +0.0 | 3.90 | +0.0 | |
Oliver Mikkelsen | 3.69 | +0.0 | 3.76 | +0.0 | 3.85 | +0.0 | |
Vilhelm Bak-Thomsen | 3.42 | +0.0 | x | 3.46 | +0.0 | ||
Lucien Rescan | 3.33 | +0.0 | 3.22 | +0.0 | 3.35 | +0.0 | |
Alexander Lønfeldt | 3.05 | +0.0 | 3.20 | +0.0 | 3.35 | +0.0 | |
Andreas Henriksen | 3.30 | +0.0 | 3.25 | +0.0 | 3.09 | +0.0 | |
Eske Bjerrskov Mundt | 3.29 | +0.0 | 3.05 | +0.0 | x | ||
Magnus Dons | 2.28 | +0.0 | 3.21 | +0.0 | 3.19 | +0.0 | |
Vilfred Stensgaard | 3.20 | +0.0 | 3.11 | +0.0 | 3.10 | +0.0 | |
Emil KundalHansen | 3.09 | +0.0 | 3.19 | +0.0 | 3.17 | +0.0 | |
Emil Ehrhart | 3.09 | +0.0 | 2.92 | +0.0 | 3.08 | +0.0 | |
Vid Podobnikar | x | 2.89 | +0.0 | 3.01 | +0.0 | ||
Mikkel Højen | 2.29 | +0.0 | 2.73 | +0.0 | 2.75 | +0.0 | |
Andreas Biehl Andersen | 2.50 | +0.0 | 2.16 | +0.0 | 2.40 | +0.0 | |
Alfred Bredsten | 2.14 | +0.0 | x | 2.22 | +0.0 |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | TIRS KL. 17.45 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 8.73 | Thor Knudsen -2007 | BAC | 10p | |||
2 | 8.62 | Oliver Mikkelsen -2008 | BAC | 8p | |||
3 | 8.55 | August Christensen -2008 | BAK | 7p | |||
4 | 6.75 | Otto W.D.Jørgensen -2008 | BAK | 6p | |||
5 | 6.26 | Ilias Spiller -2008 | BAK | 5p | |||
6 | 5.45 | Emil KundalHansen -2008 | BAC | 4p | |||
7 | 5.32 | Lucien Rescan -2008 | FIF | 3p | |||
8 | 5.04 | Alfred Bredsten -2007 | FIF | 2p | |||
9 | 4.81 | Andreas Henriksen -2008 | BAK | 1p | |||
10 | 4.16 | Alexander Lønfeldt -2008 | FIF | 1p | |||
11 | 4.14 | Vilhelm Bak-Thomsen -2008 | BAC | 1p | |||
X | Eske Bjerrskov Mundt -2008 | BAK | |||||
X | Mikkel Højen -2008 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Thor Knudsen | 8.48 | 8.73 | 8.01 | |
Oliver Mikkelsen | 8.29 | 8.62 | 8.30 | |
August Christensen | 8.49 | 8.55 | 8.30 | |
Otto W.D.Jørgensen | 5.91 | 6.75 | 6.75 | |
Ilias Spiller | 5.21 | 6.26 | x | |
Emil KundalHansen | 5.42 | 5.45 | 4.93 | |
Lucien Rescan | x | 5.26 | 5.32 | |
Alfred Bredsten | 4.39 | 5.04 | 2.30 | |
Andreas Henriksen | x | 4.59 | 4.81 | |
Alexander Lønfeldt | 4.02 | 4.16 | 3.85 | |
Vilhelm Bak-Thomsen | 3.78 | 3.90 | 4.14 | |
Eske Bjerrskov Mundt | ||||
Mikkel Højen |
DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFET | TIRS KL. 19.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 39.53 | BAC D11 - 1 | 10p | ||||
2 | 44.26 | Alexander Lønfeldt -2008 Lucien Rescan -2008 Alfred Bredsten -2007 Emil Ehrhart -2008 | FIF | 8p | |||
DNS | Ballerup AK | ||||||
DNS | BAC D11 - 2 |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER | TIRS KL. 18.20 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
w: 1h: +0.5m/s 2h: +0.0m/s 3h: +0.0m/s | ||||||||
1 | 10.42 | 3h | Daniel Bisgaard -2005 | BAK | 10p | |||
2 | 11.26 | 1h | Mathias Højen -2005 | BAK | 8p | |||
3 | 11.29 | 2h | Timoleon Rescan -2005 | FIF | 6p | |||
4 | 11.35 | 1h | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | 7p | |||
5 | 11.68 | 3h | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF | 5p | |||
6 | 11.78 | 3h | Bertil Slotgård -2005 | BAK | 4p | |||
7 | 12.09 | 1h | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC | 3p | |||
8 | 12.33 | 3h | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | 2p | |||
9 | 12.50 | 1h | Marko Rajovic -2005 | BAC | 1p | |||
10 | 12.55 | 2h | Oskar Westerlin -2006 | BAC | 1p | |||
11 | 12.60 | 2h | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | 1p | |||
12 | 12.86 | 1h | Alexander Foltmar -2006 | BAK | 1p | |||
13 | 12.88 | 3h | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | 1p | |||
14 | 13.14 | 2h | Eske Lindskov -2005 | FIF | 1p | |||
15 | 13.17 | 3h | Rasmus Eybye Petersen -2005 | BAK | 1p | |||
16 | 13.22 | 1h | Jacob Konaski -2005 | BAK | 1p | |||
17 | 14.05 | 3h | August Steenbeck -2006 | BAC | 1p | |||
18 | 14.58 | 2h | Anders Rosenberg -2006 | BAC | 1p | |||
19 | 14.66 | 2h | Samuel Salas -2005 | BAC | 1p | |||
DNS | 1h | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||||
DNS | 3h | Villads Emil Rosenstand -2006 | FIF |
DRENGE 12-13 ÅR - 600 METER | TIRS KL. 19.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 | |||||||
1 | 1.52.22 | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | 8p | |||
2 | 1.54.32 | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF | 7p | |||
3 | 1.56.77 | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC | 6p | |||
4 | 2.01.73 | Oskar Westerlin -2006 | BAC | 3p | |||
5 | 2.02.32 | Sofus Rathje -2006 | FIF | 1p | |||
6 | 2.03.35 | Eske Lindskov -2005 | FIF | 1p | |||
7 | 2.03.82 | Alexander Foltmar -2006 | BAK | 1p | |||
8 | 2.24.83 | Samuel Salas -2005 | BAC | 1p | |||
DNS | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||||
DNS | Villads Emil Rosenstand -2006 | FIF | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 1.48.14 | Christopher Strandgaard -2006 | FIF | 10p | |||
2 | 1.59.37 | Bertil Slotgård -2005 | BAK | 5p | |||
3 | 2.01.27 | Daniel Bisgaard -2005 | BAK | 4p | |||
4 | 2.01.91 | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | 2p | |||
5 | 2.02.25 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | 1p | |||
6 | 2.02.53 | Thomas Malis -2006 | BAC | 1p | |||
7 | 2.03.20 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | 1p | |||
8 | 2.08.57 | Rasmus Eybye Petersen -2005 | BAK | 1p | |||
9 | 2.17.60 | August Steenbeck -2006 | BAC | 1p | |||
10 | 2.22.60 | Anders Rosenberg -2006 | BAC | 1p | |||
DNS | Jacob Konaski -2005 | BAK |
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING | TIRS KL. 17.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.34 | Gustav Striboldt Lind -2006 | FIF | 10p | |||
2 | 1.31 | Timoleon Rescan -2005 | FIF | 8p | |||
3 | 1.31 | Mathias Højen -2005 | BAK | 7p | |||
4 | 1.28 | Kasper Hestbæk Bankler -2005 | BAC | 6p | |||
5 | 1.28 | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | 5p | |||
6 | 1.28 | Alexander Foltmar -2006 | BAK | 4p | |||
7 | 1.25 | Bertil Slotgård -2005 | BAK | 3p | |||
= | 1.25 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | 2p | |||
9 | 1.20 | Oskar Westerlin -2006 | BAC | 1p | |||
10 | 1.15 | Thomas Malis -2006 | BAC | 1p | |||
DNS | Oscar Merkens -2005 | BAC | |||||
DNS | Bertil Slotgård -2005 | BAC |
1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.28 | 1.31 | 1.34 | 1.37 | ||
Gustav Striboldt Lind | o | xo | xo | o | o | xxx | |||||
Timoleon Rescan | o | o | xxo | xxo | o | xxx | |||||
Mathias Højen | o | o | o | o | o | xo | xo | xxx | |||
Kasper Hestbæk Bankler | o | o | o | o | o | xo | o | xxx | |||
Karl Emil Fihl Mollerup | o | o | o | o | o | xxo | xxx | ||||
Alexander Foltmar | o | xxo | xo | xo | o | xxo | xxo | xxx | |||
Bertil Slotgård | o | o | o | o | xxo | xxx | |||||
Frederik Dahl Larsen | o | o | xxo | xxx | |||||||
Oskar Westerlin | o | xo | o | o | o | xxx | |||||
Thomas Malis | o | o | o | o | xxx |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | TIRS KL. 18.35 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 26.55 | Timoleon Rescan -2005 | FIF | 10p | |||
2 | 21.30 | Eske Lindskov -2005 | FIF | 8p | |||
3 | 20.84 | Samuel Salas -2005 | BAC | 7p | |||
4 | 20.60 | Thomas Malis -2006 | BAC | 6p | |||
5 | 19.98 | Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC | 5p | |||
6 | 19.34 | Mathias Højen -2005 | BAK | 4p | |||
7 | 18.89 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 | FIF | 3p | |||
8 | 18.34 | Marko Rajovic -2005 | BAC | 2p | |||
9 | 17.00 | Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF | 1p | |||
10 | 16.66 | Daniel Bisgaard -2005 | BAK | 1p | |||
11 | 16.48 | Anders Rosenberg -2006 | BAC | 1p | |||
12 | 16.31 | Frederik Dahl Larsen -2006 | FIF | 1p | |||
13 | 14.46 | Villads Fredsted andersen -2006 | FIF | 1p | |||
14 | 11.93 | Rasmus Eybye Petersen -2005 | BAK | 1p | |||
15 | 10.66 | August Steenbeck -2006 | BAC | 1p | |||
DNS | Jacob Konaski -2005 | BAK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Timoleon Rescan | 24.20 | 25.88 | 26.55 | |
Eske Lindskov | 18.88 | 21.30 | 11.75 | |
Samuel Salas | 18.69 | 19.50 | 20.84 | |
Thomas Malis | 16.94 | 20.60 | 18.94 | |
Karl Emil Fihl Mollerup | 16.97 | 18.13 | 19.98 | |
Mathias Højen | x | 13.34 | 19.34 | |
Carlos Ørn Tange Paldan | 18.89 | 18.41 | 18.33 | |
Marko Rajovic | 13.68 | 16.96 | 18.34 | |
Tue Agger Maarbjerg | 14.13 | 17.00 | 14.38 | |
Daniel Bisgaard | 16.66 | x | x | |
Anders Rosenberg | 14.36 | 12.96 | 16.48 | |
Frederik Dahl Larsen | 16.31 | 15.79 | x | |
Villads Fredsted andersen | 12.63 | 13.13 | 14.46 | |
Rasmus Eybye Petersen | 11.93 | 9.08 | 11.44 | |
August Steenbeck | 9.26 | 10.66 | x |
DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | TIRS KL. 20.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 44.91 | Villads Fredsted andersen -2006 Timoleon Rescan -2005 Gustav Striboldt Lind -2006 Tue Agger Maarbjerg -2005 | FIF-1 | 10p | |||
2 | 45.12 | Bertil Slotgård -2005 Rasmus Eybye Petersen -2005 Mathias Højen -2005 Daniel Bisgaard -2005 | Ballerup AK | 8p | |||
3 | 49.95 | Thomas Malis -2006 August Steenbeck -2006 Kasper Hestbæk Bankler -2005 Oskar Westerlin -2006 | BAC D13 - 1 | 7p | |||
4 | 50.07 | Carlos Ørn Tange Paldan -2005 Christopher Strandgaard -2006 Eske Lindskov -2005 Sofus Rathje -2006 | FIF-2 | 6p | |||
5 | 54.96 | Anders Rosenberg -2006 Samuel Salas -2005 Marko Rajovic -2005 Karl Emil Fihl Mollerup -2005 | BAC D13 - 2 | 5p |
Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 11. september 2018 klokken 7:43