KRONBORG GAMES
I dag startede indendørs stævnesæsonen for en solid flok FIF-atleter til Kronborg Games 1 i Snekkerstenhallen. Det har vi i den grad glædet os til! De yngste var de første, der fik fornøjelsen af at komme i aktion. De gav den blandt andet fuld gas ved stafetterne.
|  |  |
Der blev dog også dystet i både højde- og længdespring, i kuglestød, på hæk og 60 m. Nogen fik banket rusten af i velkendte konkurrencer. Andre prøvede kræfter med mindre vante discipliner.
|  |  |
Alle nød at være i aktion igen og få testet vinterformen af. Og trænerteamet var vældig tilfreds med indsatsen og resultaterne.
Vi glæder os allerede til næste tur til Snekkersten - og til en tur omkring Malmö inden da, til Pallasspelen om et par uger.
|  |  |  |
Fotos fra dagen er taget af Erik Kold. Find flere i galleriet her på hjemmesiden.